Łysienie plackowate a mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja a łysienie plackowate?

Łysienie plackowate – alopecia aerata jest jedną z częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów. Jest to przewlekła choroba zapalna, w wyniku której dochodzi do przejściowego lub trwałego uszkodzenia mieszków włosowych. Następstwem choroby jest pojawienie się na skórze głowy lub innej owłosionej części ciała np. brwiach charakterystycznych rozległych plam pozbawionych włosów.

Choroba ta dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Może pojawić się w każdym momencie życia, zazwyczaj następuje to w młodym wieku.

Rozległe wyłysienie negatywnie wpływa nie tylko na wygląd, ale także i na samopoczucie.

Łysienie plackowate może doprowadzić do poważnych zaburzeń psychologicznych, spowodowanych brakiem akceptacji swojego wyglądu.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Mikropigmentacja skóry głowy – w wielu przypadkach może być prostym, a zarazem zbawiennym sposobem na kamuflowanie łysienia plackowatego.

Mikropigmentacja skóry głowy jest innowacyjną metodą kosmetycznej pigmentacji, dzięki której możliwe jest skuteczne zatuszowanie zmienionych chorobowo miejsc na skórze głowy.

łysienie plackowate a mikropigmentacja skóry głowy

Zabieg mikropigmentacji jest w pełni bezpieczny dla osoby zmagającej się z łysieniem plackowatym. Polega on na wprowadzeniu w skórę głowy odpowiednio dopasowanego pigmentu, który będzie imitował naturalne krótko ostrzyżone włoski. Zabieg ten zmniejszy widoczność obszarów pozbawionych włosów, poprawiając tym samym nasz wygląd oraz poczucie własnej wartości.

Wbrew pozorom zabieg mikropigmentacji skóry głowy wskazany jest nie tylko mężczyznom, ale też i kobietom. Na zaprezentowanym zdjęciu Pani zmagająca się z łysienie plackowatym, podczas 2 sesji zabiegowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *